Łukasz Gurda

Radca Prawny / Partner

gurda@prokurent.com
Łukasz Gurda współpracuje z kancelarią Prokurent od 2010 r. Specjalizuje się w prawie cywilnym materialnym i procesowym, prawie gospodarczym i prawie pracy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym w ciągu 3 lat pracy w urzędzie skarbowym, zajmuje się także sprawami dotyczącymi przestępstw i wykroczeń skarbowych.Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, a także aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.
 

Doświadczenie


2010
Makuliński Moczydłowski Rostafiński Włodawiec Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Prokurent sp. partnerska w Warszawie
2007 – 2010
Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie (inspektor/starszy inspektor/oskarżyciel skarbowy)
2005 – 2007
Kancelaria Radcy Prawnego Agnieszki Szydłowskiej

Doświadczenie z ostatnich lat


  • Obsługa spółek prawa handlowego i przedsiębiorców, m.in. takich jak: Compacta Polska Sp. z o.o., Control Food Sp. z o.o., JSR Investments Sp. z o.o., Macrologic S.A., Niproar Sp. z o.o., On Road Truck Services S.A., Przedsiębiorstwo Budowlane Konstabet, Pekabud Sp. z o.o., Response Sp. z o.o., Retilia Sp. z o.o.
  • Obsługa ta obejmuje bieżące doradztwo prawne i organizacyjne, przygotowywanie dokumentów korporacyjnych, umów oraz regulaminów.
  • Udział w procesach połączeniowych i likwidacyjnych spółek w ramach grupy kapitałowej Macrologic S.A.
  • Obsługa osób fizycznych i innych podmiotów w ramach prowadzonej przez te podmioty działalności statutowej i gospodarczej, np. obsługa Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie, PRB PeKaBud J. Piekut.

Wykształcenie


2014
Wpis na listę radców prawnych w OIRP w Warszawie
2007
– Wpis na listę aplikantów radcowskich w OIRP w Warszawie
2006
– Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie